Afati ka përfunduar për basketbollistë vendorë, derisa të huajt mund të paraqiten deri para fillimit të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në basketboll.

Skuadrat e Superligës dhe Ligës së Parë kanë bërë disa përforcime me lojtarë vendorë dhe të huaj, por edhe klubet në konkurrencën e femrave kanë qenë mjaft aktive, duke bërë përforcime, varësisht nga synimet që kanë.

Edicioni i ri në basketbollin e Kosovës do të nisë më 14 tetor me ndeshjen e Play-out-it me Trepçës dhe AS Prishtinës për të vazhduar me turneun e Superkupës dhe Superligën e Kosovës në basketboll.

Përforcimet

Sigal Prishtina

Arian Qollaku (Rahoveci)

Altin Morina (Rahoveci)

Dion Haxhosaj (AS Prishtina)

Arbër Sinani (Feronikeli)

Atik Koshi (Rahoveci)

Eliot Peci

Bledar Thaçi

Albin Rexhepi

Bashkimi

Hoehn Sean Raymond (SHBA)

Shazville Carter (SHBA)

Nikola Vukcevic (Mali i Zi)

Drin Rexha (Lipjani)

Idon Pallushi (Megasport)

Arbër Rushiti (Ponte Prizreni)

Altin Gashi

Trepça

Tyresse Marquise Williworfd (SHBA)

Mojedd Eëuosho (SHBA)

Devin Deshaun Haygood (SHBA)

Ponte Prizreni

Martin Joshua James (NCAA 1)

Arti Hajdari (Peja)

Justin Yamore Deëayne Jones

Rahoveci

Fisnik Juniku (Feronikeli)

Edmond Kryeziu (Ponte Prizreni)

Sami Hajzeri (Dukagjini)

Isaiah Traylor (SHBA)

Marvin Jones (Goga Basket)

Golden Eagle Ylli

Danile Regis (Esgueira POR)

Cody John (Werber State)

Blendi Avdili (Uni. Colorado)

Leonard Mekaj (Rahoveci)

Jameel McKeey (Slingers SING)

KB Vëllaznimi

Ron Koshi (Bashkimi)

Kreshnik Avdija

Trent Baker

Malik Barnes

Marigona Hill Prishtina

Ermir Gashi (AS Prishtina)

Ilir Hasani (AS Prishtina)

Visar Ejupi LD (Rahoveci)

Drilon Shala LD (Golden Eagle Ylli)

Eliot Peci LD

Donat Musa LD

Ylli Gashi (Bashkimi)

Arbnor Haliti

Bashkimi Femrat

Diedona Halitaj (Penza)

Marigona Rushiti (Mabetex Prishtina)

LeJzae Anjanette Davidson (NCCA1)

Jaleesa Avery (NCCA1)

New Basket

Derrick Blake Colton (Strshjen Mali i Zi)

Bardh Rexha LD

Enes Huduti LD

Hajriz Hazeri LD

Altin Gashi LD

Besmir Memaj (Ponte Prizreni)

Prishtina e Re

Gent Prenaj

Dëfrim Hashani

Altin Selmancena LD

Ermal Bojku LD

KBF Junior 06

Sara Vraniqi LD

Melda Baliq LD

Erjona Krasniqi LD

Viola Tanushi LD

Dukagjini

Olsi Hasanaj LD

Ndriçim Morina (Pejë)

AS Prishtina

Don Polloshka LD

KB Lipjani

Leart Baftiu (Kerasan Prishtina)

Rrezon Sadrija (Sigal Prishtina)

Feronikeli

Fisnik Hoti (Sfera)

Indrit Krasniqi (Rahoveci)

Sylejman Hoxha (Prishtina e Re)

Albin Rexhepi (Sigal Prishtina)

Andi Latifi (Kerasan Prishtina)

Engjull Sollova (Prishtina e Re)

Haris Ahad Arghandiwal

Dardanët Klinë

Albin Berisha LD

Shaban Gashi LD

Shendrit Llapi LD

Drita

Rinor Ahmeti

Erhan Sholla

Gent Shala

KosovaHome Prishtina

Yllka Berisha (Penza)

Elektra Zykaj (Partizani)

Dona Bytyqi (Bashkimi)

Alexis Tolle Free (NCAA 1)

Istogu Femrat

Djellza Dekaj LD

Fjolla Ajeti LD

Sumeja Kosumi LD

KBF Vëllaznimi

Mobejke Sarah Adaeze (NCAA 1)

Northcross Baker Raven A’Nece ((NCAA 1)

KBF Kastrioti

Alexander Amani Arianna

(Në kllapa janë skuadrat e mëparshme ose vendet nga ku janë transferuar lojtarët/et) /Lajmi.net/ 

Source: New feed

Leave a Reply