Pas njoftimit të Kryetarit të Preshevës, Shqiprim Arifi se është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe se po trajtohet në Spitalin e Nishit, ka ardhur edhe reagimi i ministres së Jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla.

Kryediplomatja Haradinaj-Stublla i ka uruar shërim të shpejtë Arifit dhe tha se e ka siguruar të parin e Preshevës, se në çdo moment e ka derën hapur për trajtim të sigurt edhe në Kosovë.

Postimi i plotë i Meliza Haradinaj-Stublla:

“Bisedova shkurt me Kryetarin e……
Source: New feed