Mapo – 19:19 13/03
Kryeministri Edi Rama prezantoi pasditen e djeshme projektin për teatrin. I vetmi nga të pranishmit që u ngrit kundër këtij propozimi, ishte aktori i mirënjohur Robert Ndrenika.

Gazeta Express: A e kopjoi Shqipëria projektin për teatrin e ri?! Reagon arkitektja nga Ukraina

Zhurnal: Artistët kundër projektit: Paqartësi për skenën dhe sallën qendrore

ABC News: Teatri Kombëtar/ Artistët pëlqejnë projektin e ri

83 artikuj të ndërlidhur »

Source: New feed