U luajtën në orën 15:00, katër sfidat e vlefshme për javën e 8-të të Serisë A.

Padyshim që vëmendja më e madhe ishte në “San Siro” në përballjen mes Interit dhe Torinos.

Zikaltarit e Antonio Contes arritën të përmbysnin disavantazhin 0-2, duke shënuar plot 4 gola në harkun kohor të 30 minutave.

Zaza në fundin e pjesës së parë dhe Ansaldi nga pika e bardhë e penalltisë tronditën fillimisht Interin, ndërkohë që Sançez dhe Lukaku vendosën menjëherë……
Source: New feed