Italia, ka regjistruar 33,979 raste pozitivë dhe 546 pacientë humbën jetën nga koronavirusi në 24 orët e fundit.

Me shifrat e sotme, Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se numrin e përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 45,229.

Lombardia vijon të mbetet rajoni më i prekur me COVID-19 duke regjistruar 8,060 raste të reja me koronavirus.

Source: New feed