Shqipëria ia doli të fitojë me rezultatin 3-2 ndaj Bjellorusisë, duke siguruar ngjitjen në Ligën B të Ligës së Kombeve.

Dopieta e Cikalleshit (gol i shkëlqyer me kokë në minutën e 20-të pas krosit të Memollës dhe 7 minuta më pas nga pika e bardhë e penalltisë) e gjithashtu goli i Manajt (44’) vulosën suksesin e kuqezinjve.  

Megjithatë përveç rezultatin, ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve, ka qenë një sherr masiv mes lojtarëve të të dyja skuadrave……
Source: New feed