Një sulm me raketa ka ndodhur ditën e sotme në një zonë të banuar në qytetin Ganja të Azerbajxhanit ku kanë mbetur 13 persona të vdekur dhe janë plagosur mbi 50 të tjerë.

Ekipet emergjente dhe qytetarët po punojnë ende në nxjerrjen e të mbijetuarve nga rrënojat, raporton Shërbimi i Azerbajxhanit i Radios Evropa e Lirë.

Nga ky sulm janë goditur shtëpitë e të paktën 20 familjeve. Edhe një tjetër raketë goditi, pothuajse në të njëjtën kohë – qytetin Migacevir, ku gjendet……
Source: New feed