Carlo Ancelotti mposht Jose Mourinhon. Everton bën surprizën në javën e parë të Premier League pasi arriti të fitonte brenda në Londër me rezultatin 0-1 përballë vendasve të Tottenham.

Në një ndeshje ku Everton ishte vendosur më mirë në fushë dhe në të cilën me skuadrën nga Liverpooli debutoi si titullar James Rodriguez, gjithçka u vendos nga një gol i sulmuesit Dominic Calvert-Lewin në minutën e 55-të.

Një gol me kokë i Calvert-Lewin i cili korrigjoi shënjestrën të cilën……
Source: New feed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *