aaktiv

1 2 3 365

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës ka ndërmarrë një aksion në fshatin Karaçevë nën dyshimin se po organizohet ushtruar trafikim me qenie njerëzore, prostitucion, kontrabandë, organizim i lojërave të fatit dhe keqpërdorim i detyrës zyrtare.

Njësia Speciale e Kosovës futet në Karaçevë! ⬇

Njësia Speciale e Kosovës futet në Karaçevë! ⬇

Publiée par IndeksOnline sur Vendredi 18 septembre 2020

The post Njësia Speciale hyn në Karaçevë kundër krimit të organizuar dhe kazinove (VIDEO) appeared first on Klan Kosova.

Source: New feed

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, në kategorinë e vajzave, ka arritur të fitojë përballë përfaqësuese së Estonisë me rezultat 2 me 0, në stadiumin, “Fadil Vokrri”.

Vashat e Kosovës, kaluan në epërsi qysh në minutën e 7’, pasi Himannen e Estonisë, realizoi një autogol.

20’ minuta më pas, Kosova arriti të dyfishojë këtë epërsi, përmes Biqkajt.

Me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë dhe e gjithë ndeshja.

Kosova hyri në këtë takim me mungesa të shumta, shkaku që lojtares e përfaqësuese që luajn në europë, nuk u lejuan që të udhëtojnë në Kosovë, për këtë përballje.

Me këtë fitore, Kosova radhitet e katërta në tabelë, me nëntë pikë, aç sa ka edhe Russia në vendin e tretë, por me një ndeshje më pak të zhvilluar./Insajderi.com.

The post Vashat e Kosovës i mposhtin ato të Estonisë appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Source: New feed

I quajtur si Md1, Lamborghini Urus i modifikuar është i pajisur me komplet trupi të fortë, duke theksuar stilin agresiv të tij, shkruan CarBuzz, transmeton lajmi.net.

Në pjesën e përparme, MD1 përmban një amortizator të ridizajnuar, kofano të re dhe pasqyre anash me mbuloja të personalizuara.

Ndonëse asnjë modifikim nuk është bërë nën kofano, firma e ka bërë mjaftueshëm të fuqishme modelin standard. Si i tillë, Lamborghini Urus posedon motor 4.8-litërsh të tipit V8 dhe prodhon 641 kuaj-fuqi.

Në anën tjetër, vetura ecën në shpejtësi prej 0 prej 100 km në orë për 3.6 sekonda, teksa shpejtësia maksimale të cilin e përshkon Urus-i është 305 km në orë.

Ndonëse nuk është bërë asnjë detaj i çmimit deri më tani, por kostoja totale nuk do jetë e lirë, meqë Urus-i standard kushton rreth 200 mijë euro. /Lajmi.net/

Source: New feed

Në shoqërinë tonë shkesi ka qenë protagonisti kryesor që bekonte martesat, sot interneti i ka ndryshuar njohjet.

Megjithatë në fshatin Mushnik të Rrogozhinës ende është e vështirë të gjesh grua, ndaj sot kemi vendosur tju prezantojmë me djemtë e këtij fshati që janë në kërkim të dashurisë së vërtetë.

Zeqir Topi, është 50 vjeç ai thotë se të gjitha vajzat që ka njohur e kanë refuzuar pasi fshati nuk ka rrugë të shtruar me asfalt.

Fshati Mushnik është vetëm 5 km larg nga fshati Gërmenj i cili i gjithë është i shtruar me asfalt. Banorët e zonës thonë se rruga e pashtruar mund të shërojë zemrat e vetmuara të beqarëve.

Në ketë fshat banojnë 15 familje, të gjithë kanë ikur nga këtu prej mungesës rrugës./TopChannel

Fshati vetëm me burra/ Prej tre dekadash asnjë dasmë. Nuset nuk shkojnë sepse nuk ka rrugë

 

The post Kryeministri britanik: E pashmangshme vala e dytë e coronavirusit appeared first on Raporto Korrupsionin! KALLXO.com.

Source: New feed

Mesfushori i ‘Bardhekaltërve’, Boshnjaku, pret një sezon tejet atraktiv në Superligën e Kosovës.

Ndër të tjerash, lojtari ka folur edhe për ndeshjen që Prishtina e luan kundër Drenicës, pra ndeshjen hapëse.

“Ky kampionat duket më ndryshe dhe më atraktiv se viteve të kaluara, gjithashtu shoh një Prishtinë më të fortë dhe më të mobilizuar në çdo aspekt. Ndeshja me Drenicën si ndeshje e parë e kampionatit e pres të fillojmë me këmbë të mbarë. Por, përballjet me Drenicën nuk janë asnjëherë të lehta. Megjithatë ne jemi të fokusuar maksimalisht që të japim gjithçka nga vetja”, ka thënë Boshnjaku, përcjell lajmi.net.

“Ndërsa, sa i përket shirit të kapitenit, dua të falënderojë të gjithë për besimin e dhënë, pa kursyer askënd. Për mua është privilegj të jem kapiten i ekipit të klubit më të madh në vend. Janë gjashtë vite që jam pjesë e klubit dhe kjo nuk është pak. Tash më e di sa rëndon fanella e ekipit e sidomos ajo e shiritit të kapitenit. E di që e kam mbështetjen e të gjithëve, prandaj me kënaqësi e kam pranuar këtë rol aspak të lehtë dhe shpresoj t’ua shpaguaj besimin”, ka thënë kapiteni i ri i skuadrës kryeqytetase.

Prishtina do të synojë titullin e kampionit, të cilin nuk e arrin që nga koha kur trajner ishte Afrim Tovërlani. /Lajmi.net/

Source: New feed

Forcat zjarrfikëse u gjendën në vende të ndryshme për t’i ardhur në ndihmë njerëzve që ishin bllokuar në rrugë apo në shtëpitë e tyre për shkak të përmbytjeve.

Mediat greke shkruajnë se ka dhjetëra thirrje për ndihmë nga njerëz që janë bllokuar nëpër shtëpia në Lianokladi, mes tyre edhe persona që kanë probleme me të ecurit.

Njëri prej tyre është transferuar në spitalin e Lamias, pasi shtëpia e tij u përmbyt dhe u shpëtua nga zjarrfikësit.

Të tjerët do të transferohen në Bashkinë e Lamias, pasi shtëpitë e tyre u përmbytën. Përveç kësaj, dhjetra janë bllokuar në makina në Rrugën Kombëtare Lamia – Karpenisi, trafiku në të cilin është ndaluar që nga ora 14:50.

Me përjashtim të makinave të zjarrfikësve dhe atyre të Mbrojtjes Civile , kalimi i çdo automjeti tjetër është i ndaluar.

Edhe në fshatin Zilefto, shtëpitë u përmbytën, ndërsa ujërat morën me vete një burrë, i cili u shpëtua, ndërsa uji ka vërshuar në shumë oborre dhe shtëpi.

Për më shumë shihni fotot.

Source: New feed

Tre milionë kapëse të metalit. Kaq material iu nevojit artistit Besart Gashi që ta vizatojë  figurën e Agim Ramadanit në qendër të Gjilanit.

E mundi që bëri për 50 ditë rresht iu shpagua, ngase ky hyri në librin Guinness si portreti i parë në botë i këtij lloji.

Por, puna me kapëset e metalit që sipas autorit simbolizojnë gjembat që Agim Ramadani i kaloi në kufirin me Shqipërinë, po del se nuk ishte fort e lehtë.

Kronikë e zgjeruar nga Qëndresa Sinani.

 

 

The post Guinness ia njeh rekordin Besart Gashit (VIDEO) appeared first on Klan Kosova.

Source: New feed

Diogo Jota pritet të jetë transferimi i radhës për skuadrën e Liverpool, pas zyrtarizimit të Thiago Alcantara.

Sipas Fabrizio Romano, Liverpool ka marrëveshje personale me Jota, për pesë vite kontratë, transmeton lajmi.net.

Gjithçka u arrit gjatë kontakteve të shpejta sot, me agjentin Jorge Mendes.

Kartoni i lojtarit pritet t’i kushtojë skuadrës së Liverpool 43 milionë euro. /Lajmi.net/

Source: New feed

Kombëtarja e Kosovës A, në kategorinë e vajzave ka shënuar një fitore të madhe ndaj Estonisë me rezultat 2-0.

Kjo ndeshje është luajtur në kuadër të Grupit A, për kualifikimet e Euro 2020.

Vashat e udhëhequra nga trajnerja Afërdita Fazlija çështjen e fituesit e përfunduan në pjesën e parë.

Kaltrina Biqkaj e hapi serinë e golave në minutën e 7’ duke e kaluar Kosovën në epërsi.

Ishte përsëri Biqkaj që shënoi për 2-0, pas një kundërsulmi të shpejt nga “Dardanet”, Erëlehtë Mehmeti asistoi për mrekulli në minutën e 27’ te goli i Kaltrina Biqkajt.

Kujtojmë se Kosova kishte fituar edhe si mysafir ndaj Estonisë me rezultat 1-2.

Pas kësaj fitoreje Kosova mbetet në vendin e katërt me nëntë pikë nga gjashtë ndeshje.

Ndeshjen e ardhshme e luajnë si mysafir ndaj Turqisë më 23 tetor.

KALLXO.com sjellë fotografi nga ndeshja.

Foto: Urim Krasniqi/KALLXO.com
Foto: Urim Krasniqi/KALLXO.com
Foto: Urim Krasniqi/KALLXO.com
Foto: Urim Krasniqi/KALLXO.com

The post Fshati vetëm me burra prej tre dekadash asnjë dasmë, nuset nuk shkojnë sepse nuk ka rrugë appeared first on Raporto Korrupsionin! KALLXO.com.

Source: New feed

Përfaqësuesja e Argjentinës kthehet për të luajtur një ndeshje zyrtare pas shkëputjes prej pandemisë së Koronavirusit dhe do ta bëjë me Leo Messin në mesin e të grumbulluarve.

“Ylli” i Barçës është pjesë e listës me 30 lojtarë që do të vihen nën urdhrat e Lionel Scalonit.

Ftesë kanë marrë edhe dy “yjet” e Serisë A, Dybala dhe Lautaro Martinez, si dhe Giovanni Simeone i Cagliarit.

Argjentina do të përballet me Ekuadorin më 8 tetor, në shtëpi, dhe……
Source: New feed

1 2 3 365