Një aksident ka ndodhur në një vend punishte në Austin të Teksasit, nga përplasja e vinçave, janë lënduar të paktën 22 persona, shkruan CNN, transmeton Insajderi.

Të paktën 22 persona u plagosën pasi dy vinça u përplasën në Austin, Teksas, të mërkurën në mëngjes, sipas Shërbimeve Emergjente Mjekësore të Qarkut Austin-Travis. Të paktën 22 persona u plagosën pasi dy vinça u përplasën në Austin, Texas, të Mërkurën në mëngjes, sipas Shërbimeve Emergjente Mjekësore të Qarkut Austin-Travis.

Gjashtëmbëdhjetë viktima u transportuan për në spital. Incidenti u raportua rreth orës 10:38 të mëngjesit. Përplasja erdhi në komunitetin Mueller në verilindje të Austin. Aty po ndërtohet një park, spital për fëmijë, kompleks apartamentesh dhe një qendër tregtare. /Insajderi.com.

The post Të paktën 22 të lënduar në Austin të Teksasit appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Source: New feed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *