Prokuroria Speciale e Kosovës e ka ftuar avokatin Tomë Gashin në cilësinë e avokatit të familjes Dehari.

Kjo ftesë lidhjet me raportin e Mjekësisë Ligjore të Zvicrës e cila lidhet me vdekjen e Astrit Dehari.

“Tani na ftojnë të marrim pjesë në punën me ekspert zviceran qe do te japin sqarime lidhur me expertizat e tyre qe e vërtetuan vrasjen e Astritit ne burg”, ka shkruar Gashi.

Gashi ka thënë se i beson eksperteve zvicranë dhe jo “atyre në Kosovë”. /Insajderi.com

Dy jav me heret ne Qendren e Paraburgimit ne Prizren aty ku e vran Astrit Deharin bejne fshehurazi rikonstruimin e…

Gepostet von Tomë V. Gashi am Samstag, 17. Oktober 2020

The post Tomë Gashi ftohet nga Prokuroria Speciale për rastin Dehari appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Source: New feed

Leave a Reply