Francesco Totti analizon momentin e keq që po kalon Roma, pozitën e trajnerit Di Francesco, por edhe për çështje të tjera që shqetësojnë verdhekuqtë. Legjenda e skuadrës kryeqytetase, tashmë i tërhequr nga futbolli, kërkon që të gjithë të jenë të bashkuar për të mbështetur trajnerin.

“Di Francesco nuk preket. Duhet ta mbështesim deri në fund, sepse është pikë referimi në shoqërinë tonë. Shpresoja që nuk do të hasnim kaq shumë vështirësi, por jam i sigurtë se do t’i zgjidhim dhe të t’i bëjmë një mbyllje të madhe sezonit. Duhet të shkojmë sa më larg si në Champions edhe në Serinë A.”

Totti nuk dëshiron t’u rikthehet marrëdhenieve të tij me ish-trajnerin e Romës, Spalletti, sot në drejtim të Interit, ndërsa për garën e titullit u shpreh:

“Shpresoj ta fitojë Napoli, sepse po bëhet monotone duke triumfuar në fund gjithmonë Juventusi. Çdo 20 vjet del një skuadër që fiton, neve na ka ndodhur pikërisht thuajse 20 vite më parë. Botërori? Shpresoj dhe besoj se do ta fitojë Brazili.”

 

 

Source: New feed