Usain Bolt i ka befasuar të gjithë pasi do të provojë veten si futbollist.

Ish-kampioni i botës në sprint do të marrë pjesë në një ndeshje bamirësie nga UNICEF më 10 qershor në “Old Trafford” të Manchesterit.

“Më në fund ndodhi…

Usain Bolt do të demonstrojë aftësitë e tij të futbollit në “Old Trafford” këtë verë në #socceraid!”, shkroi klubi i Manchester United ndërsa Bolt mbante shallin dhe kapelen e klubit britanik.

Source: New feed