Gjatë ditës së sotme, një stuhi e rrallë e rërës ka lënduar gjashtë persona në zonën Polath dhe Haymana në kryeqytetin e Turqisë, Ankara.

Banorët janë kapur në panik, ndërsa stuhia e madhe e rërës goditi qytetin rreth orës 15:00, raporton Hurruyet.

Guvernatori i Ankarasë, Vasip Sahin, tha se gjashtë vetë u plagosën lehtë, ndërsa autoriteti shtetëror i meteorologjisë lëshoi alarm të shiut dhe stuhisë më herët gjatë ditës.

<iframe width="560"……
Source: New feed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *