Epoka Koeman fillon mirë për Barçën. Pas disa problemesh në klub, Barcelona u rikthye këtë të shtunë në fushë, në një miqësore ndaj Gimnastic de Tarragona në stadiumin “Johan Cruyff”.

Një takim që vendasit e nisën me këmbën e djathtë, falë golit të shënuar nga Ousmane Dembele dhjetë muaj pas ndeshjes së tij të fundit zyrtare me blugranët (1-0, 6).

Katalanasit dyfishuan rezultatin pas një penalltie të fituar nga Gerard Pique dhe të shndërruar në gol nga Antoine……
Source: New feed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *