Mesfushori argjentinas Ever Banega i dha fund eksperiencës te Sevilja, pasi veshi fanellën e andaluzianëve për plot 5 sezone në dy periudha të ndryshme dhe numëron 238 ndeshje, ku ka shënuar 28 gola dhe ka dhënë 37 asiste.

Fantazisti 32-vjeçar u përlot në konferencën e fundit për shtyp si futbollist i Seviljas, ku falënderoi tifozërinë dhe drejtuesit, teksa tani do të vijojë karrierën në Arabinë Saudite te Al Shabab.

“Kishim objektiva të arrinim zonën Champions dhe të fitonim Ligën e……
Source: New feed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *