Istanbulspor mposhti me rezultatin e thellë 3-0 Samsunspor në transfertë, e vlefshme për  ligën e dytë turke.

Protagonist absolut për skuadrën e Istanbulspor në këtë fitore ishte futbollisti shqiptar, Eduart Rroca, i cili arriti të shënojë të dy golat dhe të dhurojë asist.

Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, teksa në minutën e 52-të, Rroca realizoi golin e parë. Pas një veprimi të shkëlqyer individual, Rroca goditi në kufijtë e zonës, duke e dërguar topin në……
Source: New feed

Leave a Reply