Ka përfunduar  ndeshja midis Liverpool dhe Leeds United, e vlefshme për javën e 1 në Premier League.

Të sapo ngjiturit në elitën e futbollit anglez ia bënë mjaft të vështirë sfidën “të kuqëve” . Djemtë e Jurgen Klopp shënuan 4 gola, megjithatë fituan me vështirësi 4-3 ndaj Leeds, që rikthehet pas plot 16 vitesh në Premier League.

Në “Anfield” u zhvillua një ndeshje e çmendur, sidomos në pjesën e parë, diçka që pritej nga një skuadër si Leedsi,……
Source: New feed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *