Lens ka bërë surprizën e madhe pasi ka ndëshkuar 1-0 PSG-në në ndeshjen e parë të kampionatit francez.

Ekipi vendas gjeti golin në minutën e 57′ me Ganagon. Ekpi i trajnerit Tuchel po vuan shumë, pasi ka mungesa të 7 lojtarëve që u prekën nga COVID-19.

Formacioni është krejtësisht i arnuar dhe gafa e madhe ishte e portierit Bulka. I riu debutoi sot me kampionët, por i dhuroi topin sulmuesit kundërshtar duke i falur golin.

 

LA GROSSE BOULETTE DE BULKA POUR L’OUVERTURE DU SCORE DE GANAGO ! #RCLPSG……
Source: New feed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *