Policia spanjolle ka goditur një organizatë kriminale shqiptare në Vélez-Maga, e cila merrej me trafikimin e marijuanës në tregun ndërkombëtar.

Sipas Policisë Kombëtare, të arrestuarit, katër burra midis 18 dhe 42 vjeç, dyshohet se kanë kryer procesin e plotë të kultivimit, tharjes dhe paketimit të drogës në një fermë rurale në Axarquia.

Gjatë operacionit janë sekuestruar 80 kilogramë marijuanë e paketuar gati për shitje, gjashtë thasë me 40 kilogram boçe të thara, 420……
Source: New feed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *