Ka përfunduar pjesa e parë e derbit Inter-Milan, sfidë kjo e vlefshme për javën e katërt të Serie A, shkruan Syri.net.

Milani udhëheq me rezultatin 2-1, me dy golat e shënuar nga Zlatan Ibrahimovic (13’ dhe 16’), ndërsa për Interin realizoi në minutën e 29-të Lukaku.

Në tabelën e mëposhtme mund të shihni statistikat e 45 minutave të para.

Source: New feed