Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka publikuar një foto krahasuese me vendet e rajonit sa i përket menaxhimit të pandemisë COVID-19.

Në fotografinë shihet që Kosova gjatë ditës së fundit ka regjistruar tri vdekje dhe 70 raste të reja me Coronavirus, njofton Insajderi.

“Me përkushtimin dhe angazhimin maksimal, gjithçka është e mundur”, ka shkruar Zemaj në Facebook.

Deri më tash në Kosovë ka regjistruar 589 vdekje dhe ka raportuar për 14.566 raste me COVID-19 që nga shpërthimi i pandemisë më 13 mars. /Insajderi.com

 

Me përkushtimin dhe angazhimin maksimal, gjithçka është e mundur!Ne vazhdojmë!#QeveriaHoti✌

Gepostet von Armend Zemaj am Samstag, 12. September 2020

 

The post Zemaj krenohet me menaxhimin e pandemisë, krahason Kosovë me vendet e rajonit appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Source: New feed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *