Nga sot qytetarët e Kosovës, do të mund të hyjnë në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, pa teste PCR, kjo pas vendimit të qeverisë maqedonase.

Zëvendësministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Ilir Hasani, ka thënë se lëvizja e lirë pa PCR është moment i rëndësishëm për të dyja palët.

Hasani ka pasqyruar edhe pamje përmes një fotografie, ku shihen vetura nga Kosova duke hyrë në një pikë kufitare në Maqedoninë Veriore.

Ai ka bërë thirrje gjithashtu që të kalohet kufiri vetëm për nevoja të domosdoshme, veçmas në ditët e ardhshme.

Të nderuar bashkëvendas, Lëvizja e lirë pa PCR është moment shume i rëndësishëm për ne qytetarët e RMV dhe Republikës…

Publiée par Ilir H. Hasani II sur Lundi 12 octobre 2020

The post Zëvëndësministri i Shëndetësisë i Maqedonisë së Veriut apel kosovarëve: Kaloni kufirin vetëm nëse keni nevojë appeared first on Klan Kosova.

Source: New feed

Leave a Reply